Info

1. Kondoomi võib eelmängu ajal erutunud peenise peale panna mõlemad partnerid. Seda teha, enne kui peenis puudutab partnerit. Sedasi saab hoiduda rasestumise ja võimalike suguhaiguste eest.

NB! Enne kasutust kontrollige kondoomide aegumis kuupäeva kondoomi pakendilt. Rebige pakend katki sakilise ääre poolt ja kasutage kondoomi ettevaatlikult - kondoomi võib kahjustada küünte ja teravate esemetega, nagu ehted või piersingutega.

2. Kondoomi peale pannes kontrollige, et rulluv äär on väljas pool. Kui rulluv osa kondoomist on sees pool, on kondoom valet pidi peal. Pigistage kondoomi tippu, et kõik õhk kondoomist välja...

Naise rasedusvastased vahendid on uuenenud märkimisväärselt - meeste omad (loe:kondoomid) ei ole sadade aastate jooksul väga palju muutunud.

 

Huvitav YouTube video, millised on kondoomid tulevikus

http://www.youtube.com/watch?v=hBrjd7l0awk

Väga tihti ei ole ette teada, millal seksiks läheb. Õigel hetkel tasub olla hästi varustatud. Parim viis selleks on hoida väikest kondoomitagavara kodus (näiteks voodi läheduses) ja üht-kaht kondoomi ka kaasas kanda, kui välja lähed.

Kodus võiks igaks juhuks varuks olla ka libesti. Enamikul kondoomidel on küll juba ostes libesti peal, kuid mõnikord on parem, kui seda juurde panna. Libestit saad osta apteegist või ka poodidest.

Kasuta alati spetsiaalset libestit, mitte õli ega suvalist kreemi (vaseliin, päevitusõli, rasvased toiduained vms. ei sobi). Õli ja nafta baasil valmistatud ained, samuti rasvased toiduained...

Kõigepealt tuleks leida endale sobivad kondoomid. Kondoome saab hankida paljudest kohtadest: kaubahallidest, apteekidest, bensiinijaamadest; mõnikord jagatakse neid ka tasuta, näiteks perenõuandlates.

Kondoome on olemas eri suurustes. Kindlasti on olemas ka Sulle sobiv suurus, vajaduse korral tuleb lihtsalt proovida erinevaid.

Kondoom on sobiv siis, kui see ei pitsita ega ole lõdvalt, vaid püsib tihedalt ümber peenise.

Pitsitav kondoom on ebamugav ja häirib seksi ajal; sel juhul hangi endale suurem.

Kui kondoom on peenise ümber lõdvalt, võib sperma sealtkaudu ikkagi välja tulla ja kaitse on kadunud. Sel juhul hangi...

  1. Kondoome on eri suurustes. Sobiva leidmiseks, proovi erinevaid. Kondoomi pikkuse pärast pole mõtet muretseda – see on täiesti normaalne kui kumm on pikem kui peenis.
  2. Kanna kondoomi alati kaasas, kasvõi igaks juhuks. Ära hoia seda väga kitsas taskus või rahakotis, kus pakend võib ära kuluda ja kummi kvaliteet kannatada saada.
  3. Jälgi kondoomi „kõlblik kuni“ kuupäeva! Kui see on möödas, siis viska kondoom minema. Ära kasuta kondoomi ka siis, kui selle pakend on kulunud, kleepuv, pleekinud vms.
  4. Kasuta lateksist valmistatud kondoome. Kui sina või su partner on lateksi suhtes allergiline, kasutage selle asemel...

Kui kondoom on partneri jaoks ebamugav, sest see hõõrub, on mõtet eelmängu pikendada, kuni partner on rohkem erutunud, või kasutada libestit, kui see on käepärast. Hõõru libesti pealepandud kondoomile ühtlaselt laiali ja seejärel lükka peenis rahulikult ja aeglaselt sisse.

On naisi, kes leiavad, et libestiga on „liiga libe", aga ka neid, kelle jaoks seksi algus ilma libestita on veidi valus või ebamugav. Partneri täpsemad eelistused saad teada seksimise käigus, kuid seksi ennast üks „liiga libe" kord kindlasti ei riku.

Kui tunned, et kondoom hakkab ära tulema (tavaliselt seda küll ei juhtu), tõmba see...